Best kurs podcasts we could find (Updated December 2017)
Related podcasts: Education Godt Higher Education Language Learning School Education Religion Arbeidsmiljø Leder Motivasjon Nordkvelle Lederskap Kurly Tlapoyawa Terje Lik Indie Film Troma Zombies Trance Islamic Music  
Kurs public [search 0]
show episodes
 
K
Kurly in Kansai
Monthly
 
Hey this is Ayana and Alyse from Kurly in Kansai! This is a podcast about 2 black women's experience in the Kansai area of Japan. Osaka to be exact.
 
K
Kurs rreth dispozitave të Zekatit
Daily+
 
Shumë dijetarë kur flasin për Zekatin e preferojnë muajin e Ramazanit si kohë shumë të vlefshme për pikënisjen dhe nxjerrjen e tij. Mu për këtë kemi shkoqitur nga kursi Islam për tregtarë pjesën ku flitet për vlerën dhe dispozitat e Zekatit me shpresën se do të ndihmojë në njohjen e zbatimin e shtyllës së tretë të Islamit – Zekatit. Dhe pasi që nga urtësitë e agjërimit është solidariteti me të varfërit dhe të mjerët, atëherë kjo do të na ndihmojë të solidarizohemi me ta edhe nëpërmjet ndarje ...
 
E
Englisch für Dich
Monthly
 
Ein Podcast für alle, die englisch lernen oder besser sprechen wollen.
 
B
Business communication in English, Written
 
På denne siden finner du lydbokversjoner av studieguiden som er en del av alle våre nettbaserte kurs.
 
R
Radio D | Deutsch lernen | Deutsche Welle
 
Paula und Philipp recherchieren mysteriöse Fälle. Folgen Sie den Redakteuren von Radio D quer durch Deutschland und lernen Sie dabei die deutsche Sprache! Dieser Kurs trainiert in besonderer Weise das Hörverstehen.
 
D
Deutsch – warum nicht? Pjesa 1 | Mësoj gjermanisht | Deutsche Welle
 
Ahen, Hotel Evropa. Këtu punon Andrea, për të financuar studimin e gazetarisë. Puna e tij bëhet vërtet interesante, kur zhduket papritur nga dhoma 10 muzikanti i famshëm. Elemente të rëndësishëm gramatikore: zgjedhimi i foljeve, përemrat, pyetje të thjeshta, rasa kallëzore.
 
B
Burned Offerings
Rare
 
Join Kurly Tlapoyawa (cult movie icon & President of Burning Paradise Entertainment) as he lays a verbal ass-whoopin' down on everything from film & music to politics & current events.
 
S
Split Wires
Monthly
 
A Radio Show On KUR
 
F
Forretningsjus
Daily+
 
På denne siden finner du lydbokversjoner av studieguiden som er en del av alle våre nettbaserte kurs.
 
M
Markedskommunikasjon 3.0
Daily+
 
På denne siden finner du lydbokversjoner av studieguiden som er en del av alle våre nettbaserte kurs.
 
S
Schulungs_Videos_Moodle-hoch-12
 
Ein kompletter Kurs über die Lernplattform Moodle in 12 Wochenschritten.
 
M
Mission Europe – Mission Berlin | Mësoj gjermanisht | Deutsche Welle
 
Mission Europe është një kurs gjuhe për fillestarët dhe përbëhet nga tregimet fantastike policore Mission Berlin, Misja Kraków dhe Mission Paris. Hyni në botën e gjuhëve dhe mësoni gjermanisht!
 
R
Radio D Pjesa 1 | Mësoj gjermanisht | Deutsche Welle
 
Paula dhe Filipi mbledhin materiale për raste misterioze. Ndiqi redaktorët e Radio D në gjithë Gjermaninë dhe mësoni në këtë mënyrë gjermanishten! Ky kurs stërvit në mënyrë të veçantë të kuptuarit në dëgjim.
 
R
Radio D | Учење германски | Deutsche Welle
 
Paula und Philipp recherchieren mysteriöse Fälle. Folgen Sie den Redakteuren von Radio D quer durch Deutschland und lernen Sie dabei die deutsche Sprache! Dieser Kurs trainiert in besonderer Weise das Hörverstehen.
 
M
Marktplatz – gjuha gjermane në ekonomi | Mësoj gjermanisht | Deutsche Welle
 
Gjermanishtja e biznesit për të përparuarit: Marktplatz është një kurs i gjermanishtes që ju ambjenton me fjalorin e jetës së përditshme në punë dhe me tema të tjera ekonomike.
 
T
The Mirjam Ulbert Podcast
Monthly+
 
Meine Vision ist es mit diesem Podcast dir dabei zu helfen die Person zu werden die du schon immer sein willst und die glücklichste Version von dir selbst zu sein. In jeder Folge teile ich selbst oder mit meinen SoulTalk Gästen aus der ganzen Welt wunderbare Insights zu Themen wie moderne Spiritualität, Coaching, Meditation, Motivation, Kreativität, Produktivität, Liebe, Gesundheit, Mindfulness und wie du einen Beitrag zu unserer Welt liefern kannst.Werde jedes Mal neu inspiriert, wenn es um ...
 
F
Forbrukeratferd
Daily+
 
På denne siden finner du lydbokversjoner av studieguiden som er en del av alle våre nettbaserte kurs.
 
M
Marktplatz | Učite njemački | Deutsche Welle
 
Njemački u privredi namijenjen je naprednijim učenicima. Kurs „Marktplatz“ Vas uvodi u svakodnevicu privrednika, te u niz privrednih tema.
 
S
Sosiale medier
Weekly+
 
På denne siden finner du lydbokversjoner av studieguiden som er en del av alle våre nettbaserte kurs.
 
M
Mission Europe – Mission Berlin | Učite njemački | Deutsche Welle
 
Mission Europe je kurs za početnike i sastoji se od tri serije: Mission Berlin, Misja Kraków i Mission Paris. Uronite u svijet krimića i učite njemački, poljski, ili francuski.
 
G
Godt likt leder
Monthly+
 
En podcastserie om lederes kommunikasjon med sine medarbeidere og seg selv. For å bygge gode relasjoner, øke motivasjonen, arbeidslysten og senke sykefraværet. Av sertifisert coach Terje Nordkvelle. Gratis kurs her: http://terjenordkvelle.wixsite.com/coachendelederskap0
 
G
Godt likt leder
Monthly+
 
En podcastserie om lederes kommunikasjon med sine medarbeidere og seg selv. For å bygge gode relasjoner, øke motivasjonen, arbeidslysten og senke sykefraværet. Av sertifisert coach Terje Nordkvelle. Gratis kurs her: http://terjenordkvelle.wixsite.com/coachendelederskap0
 
P
Porosia Djalit!
Daily+
 
Këshillë përmbledhëse e dijetarit El Hafidh Ibn El Xhevziut drejtuar djalit të tij. Ibnul Xhevziu ka qenë i njohur për këshillat e tij, e kjo shfaqet edhe më tepër kur vjen në pyetje fëmija i tij.
 
R
Radio D | Učite njemački | Deutsche Welle
 
Paula i Philipp istražuju misteriozne slučajeve za Radio D. Slijedite dvoje novinara kroz cijelu Njemačku i učite pri tome jezik. Ovaj kurs je namijenjen prvenstveno onima koji žele poboljšati razumijevanje njemačkog.
 
K
Kohët në të cilat ndalohet falja e namazit
 
Në këtë ligjëratë, hoxha i nderuar, sqaron kohët në të cilat ndalohet namazi, urtësinë e këtij ndalimi dhe disa dispozita që kanë të bëjnë me të.Këto kohë mund të përmblidhen në tri: - Pas namazit të sabahut gjersa të ngrihet dielli sa një shtizë.- Kur dielli të qëndron zenit gjersa të anojë prej tij.- Pas namazit të ikindisë gjersa të përfundon perëndimi i diellit.
 
D
Dj Ren[Zi] presents A Passion Of Trance
 
Dj Ren[Zi] a.k.a. Renārs Zemīts, kā jau lielākā daļa dj, šim dzīvestilam un hobijam sāka pievērsties jau pamatskolā, spēlējot vietējās skolas diskotēkās. Sasniedzot 18 gadu vecumu, Renārs, sadarbībā ar Dj Smile, iesāka organizēt pasākumus Kurzemes rajonā. Tolaik viņš bija vienīgais dj, kurš pārstāvēja trance žanru Talsos un rajonā. Kurzemes klubu un pasākumu apmeklētājus Renārs iepazīstināja ar trance žanru, jo daudziem tas bija kas jauns, bet citi bija sajūsmā, dzirdot underground mūziku. P ...
 
Loading …
show series
 
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/fr_FR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.11'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Sola Scriptura – Ilir Stavro Kur isha ne universitet m ...…
 
DJ Kurs, borned and raised in Paris, now living in London is an open music genres DJ and deep house producer. Very much a sought after DJ in the London area. Be sure you check him out on https://www.facebook.com/DeejayKursThank you for being a loyal subscriber! If you like this podcast, make sure you spread the word. Enjoy!…
 
PO-të A keni dëgjuar për hidroterapinë? Sipas statistikave nga Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), mbi 5% e amerikanëve vuajnë nga depresioni. Në kuadër të këtij problemi të madh në rritje, shkencëtarët janë drejt kërkimit të mënyrave alternative për shërim akoma më të shpejtë së bashku me antidepresantët. Studimet e fund ...…
 
Do we get reverse culture shock when we visit home? Looks like it. Listen in on how we handled our first visit back home compared to other times we visit. New Segment!||Black Businesses in Japan||Bistro New Orleans (Osaka)http://www.bistro-neworleans.com/||Our Social Medias||Kurly in Kansai FB Page:www.facebook.com/kurlyinkansaiTwitter:www.twit ...…
 
Energjia pozitive është një fjalë shumë e preferuar në mediat e gjuhës kineze. Në uebsajtet kineze, energjia pozitive simbolizon një lloj force ose emocioni të shëndetshëm, pozitiv, optimist. Kinezët e përshkruajnë "energjinë pozitive" për të gjithë njerëzit si një çështje që mund të na sjellë forcë, shpresë dhe shëndet. Në fakt, energjia pozit ...…
 
Xiamen është qyteti i cili po eksperimenton projektin pilot të reformës shëndetësore për klinikat dhe spitalet e nivelit parësor, dytësor dhe terciar. Pas eksperimentimit 5-vjeçar, në Xiamen është formuar sistemi i trajtimit shëndetësor të klasifikuar sipas karakteristikave të veçanta. Me shtimin e vazhdueshëm të vizitave të pacientëve në qendr ...…
 
Sipas mjekësisë kineze flokët janë pasqyrë e shëndetit. Ato janë pjesë e rëndësishme e pamjes sonë të jashtme. Shpesh dëgjojmë të thuhet se floku është gjysma e bukurisë, por nëse bie shpesh apo nëse nuk ka shkëqim mund të bëhet burim stresi sidomos për femrat. Flokët e hollë mund të vijnë për shkak të mungesës së hekurit në gjak. Po ashtu, mje ...…
 
Forca vetëshëruese ndaj sëmundjeve të rënda Natyra është zgjidhja e çdo problemi, madje mund të konsiderohet si një dhuratë e çmuar për njerëzimin. Por shumica e njerëzve nuk e dinë këtë sekret. Më 17 mars të vitit 2008, profesori David L Vesely i Qendrës së Studimit të Shëndetit pranë Universitetit të Floridës zbuloi se zemra e njeriut mund të ...…
 
Kur njerëzit shohin ngjyrën e verdhë, mendojnë "diellin", "ngrohtësinë" dhe "lumturinë" Zërat se ngjyra e verdhë ju irriton nisën disa vite më parë nga një burrë që urrente ngjyrat, thotë një specialist. Ka njerëz që besojnë se nëse shohim ngjyrën e verdhë për një kohë të gjatë, mund të keni ankth ose të irritoheni. Madje disa të tjerë thonë se ...…
 
Njerëzit mund ta zgjasin jetëgjatësinë deri në 14 vjet duke mos pirë alkool dhe duhan, duke ngrënë shëndetshëm dhe duke bërë aktivitet të rregullt sportiv. Sipas një studimi ku morën pjesë 20,244 burra dhe gra të moshës ndërmjet 45-79 vjeçareu arrit në përfundimin se ata dhe ato të cilët kishin pirë duhan, alkool, nuk ishin stërvitur rregullish ...…
 
Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) shton rrezikun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë genetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme ...…
 
We give tips on how to survive brutal Japanese summers. Then we rant about the summer roaches that somehow get inside our apartments.After this, we will take a summer break and be back in September. Enjoy!||Our Social Medias||Kurly in Kansai FB Page:www.facebook.com/kurlyinkansaiTwitter:www.twitter.com/KurlyinKansaiEmail:Kurlyinkansai@gmail.com ...…
 
E. Jakilaitis Vasario 16-ąją šventė ypatingai – prisiekė kaip šaulys. „Juokas pro ašaras, bet būtų gana nepatogi situacija, kai neturi ką veikti per karą“, - savo sprendimą paaiškino žurnalistas ir prodiuseris. Kalbėdamas apie lyderystę E. Jakilaitis pabrėžė, kad Lietuvoje egzistuoja tikėjimas vadinamaisiais lyderiais, kurių net nereikia šaliai ...…
 
Çaji jeshil Matcha është një çaj me shumë antioksidantë, që është konsumuar prej shumë vitesh në Lindjen e Largët dhe tani konsiderohet si një superpije në mbarë botën. 1. Pesë herë më shumë antioksidantë se çdo pije apo ushqim tjetër Të gjithë ne kemi lexuar apo dëgjuar kur thuhet, ky apo ai ushqim apo kjo pije është e pasur me shumë antioksid ...…
 
Our guest Imani tells about getting work as a singer in Japan. Later we share our own amateur experiences as well.||Links Mentioned in the Episode||Our Sounds - For finding musicians or singers for a music grouphttps://www.oursounds.net/IMANIimanijmedia.comtwitter.com/imanijessinstagram.com/imanijess||Our Social Medias||Kurly in Kansai FB Page: ...…
 
Bakom kulisserna 5.1:https://www.youtube.com/watch?v=oknVFK4_KNA“Vi sa ingenting när vi växte upp”:http://www.expressen.se/debatt/vi-sa-ingenting-nar-vi-vaxte-upp/Rasism i barnfotbollen:http://www.gp.se/sport/fotboll/så-utsätts-unga-för-rasism-1.4445424Din telefon har register över alla platser du varit på!http://www.express.co.uk/life-style/sc ...…
 
Nga latinishtja (Trigonella Foenum) Fenugrek është një barishte që rritet zakonisht në rajonin e Mesdheut. Ndërsa farat dhe gjethet janë përdorur kryesisht si një erëz e kuzhinës, ajo është përdorur edhe për të trajtuar një shumëllojshmëri të problemeve shëndetësore në Egjipt, Greqi, Itali, dhe Azinë Jugore. Fara Fenugre ...…
 
Vera është një stinë e nxehtë, kur duhet të konsumojmë shumë lëngje të ndryshme. Kur shkojmë në supermarket shohim një varietet pijesh në shishe shumëngjyrëshe, përfshi ujë natyral, ujë me gaz, soda, pije me gaz, lëngje frutash, pije sportive etj. Po cila pije është më e përshtatshme dhe si ta konsumojmë atë? Çdo ditë duhet pimë ujë, pasi uji ë ...…
 
We share experiences with the Japanese police with a little help from our internet friends. Then, Ayana starts a rant about her seemingly unpopular opinion of doing the 'black nod' to strangers in Japan. ||Links Mentioned in the Episode||No Foreign Tenants Not Much You Can Dohttp://www.japantimes.co.jp/community/2017/07/02/issues/no-foreign-ten ...…
 
A live, modern starrytelling of Inanna's Descent to and return from the Underworld featuring live music by Marya Stark and Mikey Pauker from Hawk's Hill, California on August 4th, 2016 as Inanna returned from the Kur to retrieve her Red Robe. See you in Space!Love and Planets,Gemini Brett - www.MoreThanAstrology.comMarya Stark - www.MaryaStarkM ...…
 
Frutat janë të pasura në vitamina dhe e mbajnë lëkurën e freskët. Ato nuk kanë yndyrë dhe disa prej tyre ndihmojnë për të humbur kilet e tepërta. Rregulli i artë për t'u dobësuar është të hani më pak dhe të stërviteni më shumë. Por ritmi i jetës moderne u ka rrëmbyer njerëzve mundësinë dhe kohën për ushtrime apo gatime të shëndetshme, thotë Bru ...…
 
In 2008, Dante Santori and his friend Petro began translating an unusual collection of documents found while doing a bit of spring cleaning for Petro's father. These documents turned out to be a compendium of known Alien races that have visited or been in contact with Earth and it's governments. Tonight Chris and Dave tell the story of how this ...…
 
Ankthi është një gjendje normale e njeriut që përjetohet me ndjenjën e frikës, shqetësimit dhe nervozizmit. Njerëzit e përballojnë ankthin në mënyra të ndryshme. Në realitetin e sotëm, plot ndryshime të shpejta, boom imformacionesh dhe stresi, ankthi nuk është një gjendje e rrallë e njerëzve. Jemi mësuar që ankthin ta trajtojmë si diçka negativ ...…
 
Tre muajt e verës qershori, korriku dhe gushti janë muajt më të nxehtë të vitit. Në këtë stinë, dita është më e gjatë dhe orët me diell më të shumta. Sipas teorisë së mjekësisë tradicionale kineze, vera është stina e lulëzimit, kur të gjitha bimët e kafshët rriten më shpejt. Metabolizimi i trupit po ashtu është më aktiv. Në këtë stinë djersijmë ...…
 
#044 För fullständiga shownotes: http://flawd.se/tfp044 -- Vi lär känna Tommy Olausson, grundare av Walkfeeling. Tommys bakgrund är elitsatsande fotbollsspelare, men led under sin karriär av skador och blev ofta kallad hypokondriker. Efter 27 år blev han tvungen att lämna fotbollen på grund av skador, vilket ledde till ett sökande. Han utbildad ...…
 
H
Hundens Hus Podden
 
I det här avsnittet så pratar Cilla om belöningar - när, var och hur ska du belöna din hund för att få fram och bibehålla önskade beteenden. På FB-sidan Hundens Hus Podden så kommer vi att lägga upp både en film på hur Cilla belönar sina hundar och även en PDF av hennes Trafikljus. Ställ gärna frågor på Facebook så svarar Cilla så fort hon kan. ...…
 
Arsimi parashkollor megjithëse nuk përfshihet në arsimin e detyruar, është tejet i rëndësishëm për fëmijën. Fëmijët e moshës 3-6 vjeçare regjistrohen në kopshte së bashku me fëmijët e tjerë. Tani, shumë prindër kinezë janë të mendimit se fëmijëria është shumë e rëndësishme dhe për këtë arsye ata po i kushtojnë gjithnjë e më shumë vemendje arsim ...…
 
e
exchanges by Exciting Commerce | E-Commerce | Digitalisierung | Online - Handel
 
Jochen Krisch und Marcel Weiß nehmen die Übernahme von Hood.de durch Karstadt zum Anlass, um in den neuesten Exchanges über die Optionen und die Strategie von Karstadt zu sprechen.Werbepartner: Spryker: das Betriebsystem für Commerce – “Auf Kurs mit Spryker”, die Roadshow in Köln am 27. Juni und in Berlin am 29. Juni 2017 http://spryker.com/aho ...…
 
Utbildningssektorn befinner sig mitt i ett omfattande digitaliseringsarbete. Från det som händer i mötet med elever i klassrummet, till nya kurs- och läroplaner, system och processer. Hur gör man för att möta förändring? Hur hanterar vi problem och utmaningar när vi utvecklar skolan? Om dessa frågor och fler därtill kretsar veckans digitalsamta ...…
 
How I got joy back into my life after my father’s suicide death. https://lessonsfromdying.files.wordpress.com/2017/06/podcasteolujoyed.mp3 This episode is a follow-up to the 8-part series I presented on my father’s suicide death (episodes 85-92). I will look at the factors involved that helped me eventually find joy in my life once again. You c ...…
 
Rruga, e njohur si Rruga e Mëndafshit, ka sjellë shkëmbime ekonomike dhe kulturore në Kinë dhe jashtë saj, si dhe një shumëllojshmëri të prodhimeve të reja të huaja për të gjithë. Si rezultat, që nga ajo kohë janë shfaqur në tryeza fruta dhe perime të reja. 1. Rrushi Me origjinë nga Deti i Zi dhe Mesdheu, rrushi hyri në Kinë nga Dayuan, gjatë p ...…
 
31 maji ishte "Dita botërore pa duhan". Tema e sivjetme e kësaj dite ishte "Duhani, kërcënim për zhvillimin". Edhe në Kinë u zhvilluan një sërë aktivitetesh me temën "Pa duhan, shëndet dhe zhvillim". Deri tani, në mbi 10 metropole kineze si Pekini, Shangai, Hanzhou, Shenzheni etj, është miratuar ligji i ndalimit të duhanit në mjediset e mbyllur ...…
 
Von der Bild-Lilli zur Barbie: eine deutsche Innovation wird in Amerika perfektioniert und begründet die lange Erfolgsgeschichte der Firma Mattel, die seit Ende der 50er Jahre bis heute die erfolgreichste Puppe der Welt vertreibt. Barbie ist seit Generationen eine starke Marke – so ist es selbstverständlich, dass sich die Welt von Barbie nicht ...…
 
Speed
Series preference
1x
1x
Volume
100%
/

Google login Twitter login Classic login