Best sistem podcasts we could find (Updated June 2017)
Related podcasts: Islamic Music Religion Education Dovoljan Jeanpierre Unreleased Nds Mužu Supruge Odnos Prema Consolas Mega Newyork Dreamcast N64 Drive Gameboy Master  
Sistem public [search 0]
show episodes
 
J
Jean Pierre Presents La Musica Podcast
 
LA MUSICA Podcast will be my musical outlet to the world. I hope you enjoy listening to each episode as much as I enjoy recording it. Thank you for the support and don't forget to subscribe to this podcast so it automatically downloads to your computer when a new episode is available. PEACE & MUSIC =)● Follow me on Twitter @JeanPierreNYC● http://listn.to/JEANPIERRE- JP
 
P
Podcast de Roy Plays
Weekly
 
Podcast del canal de Plays, donde hablamos de todo este maravilloso mundo que nos apasiona de los video juegos.
 
N
NERVO Nation
Monthly
 
NERVO Nation is a monthly radio show hosted by Miriam and Olivia Nervo (NERVO) released on Sirius XM: "BPM" channel 51 every third friday of the month.Including exclusives interviews of DJ's like: Armin Van Buuren, Hardwell, Tommy Trash, Sister Bliss, Dimitri Vegas & Like Mike, Dubfire, Sneaky Sound Sistem, Paul Oakendfold, Don Diablo and many more.Radio show including the most hot tracks of the month, mash-up of the month, news, premiers and many more.Tune into Sirius XM channel 51 BPM at 1 ...
 
A
Allah nam je dovoljan
Daily+
 
Oslonac na Allaha je izgubljeni ahlak kojem je islam dao veliku pažnju. To je stepen ubjeđenja te sistem tevhida.
 
O
Odnos supruge prema mužu
Daily+
 
Islam, kao cijelokupni sistem života za sva vremena, nije pustio porodicu da sama luta tražeći riješenja za bračne probleme, nego je to riješio na najbolji način dajući svakom od supružnika prava i obaveze, jednog na spram drugog. Poslušajte nekoliko riječi o dužnosti supruge naspram svoga muža.
 
Loading …
show series
 
https://soundcloud.com/onbironsekiz/sistem-hatasi
 
Every year, thousands of refugees and asylum seekers arrive in Australia. They are often fleeing war, persecution and torture. Making sure they can access healthcare, including mental health services, is an important part of ... (Svake godine hiljade izbjeglica i traLlilaca azila ulaze u Australiju. ?Sesto oni bjeLle od rata, progona i mu?Tenja ...…
 
El trompetista israeli Avishai Cohen ha presentat un nou projecte desprs de TRIVENI amb un quintet. Es diu "Into de silence" i s una suite de sis temes independents que son un homenatge al seu pare que va compondre als sis mesos segents a la seva mort. Msica ntima (que no fnebre) que sentirem en concert sense el darrer dels sis temes del disc ( ...…
 
By Stella Project.
 
Shumë persona vuajnë nga ndonjë alergji lidhur me ushqimet, detergjentët, metalet, kafshët. Në një darkë mund të ftosh shumë persona dhe kjo është normale, apo jo? Megjithatë ka gjasa që mbrëmja mes miqsh të kthehet në një melodramë, sepse të gjithë vuajnë nga një alergji: dikush është alergjik ndaj peshkut, dikush tjetër nga vera, një tjetër n ...…
 
Kot rečeno, gremo zdaj po Siniševi sledi v nekaj več kot tisoč kilometrov oddaljeni Hannover. Naša ekipa je na licu mesta preverila, v kakšnih razmerah naj bi tedaj živel in delal. Je sistem dela in nadzora v Nemčija res tako urejen, kot se na prvi pogled zdi, in zakaj ji dejansko ustreza izkoriščanje tuje delovne sile? Več pa tudi o posebnem s ...…
 
V naslednjih minutah pa o tem, kako lahko birokracija človeku zagreni življenje. Siniši, o katerem govorimo v današnji posebni radijski različici raziskovalnega podkasta Vala 202, od leta 2015 ni več enostavno prečkati schengenske meje. Razlog tiči v drobni zaznambi v njegovem potnem listu. Nemčija ga je namreč tedaj vpisala v svoj policijski s ...…
 
- Printed at harry's HHB Corp. © 1998 -Оглавление:Глава I. Функции экономической системы иэкономической теории........................................ http://iptie-rudn.ru/antropologiya/biotehnologii/konspekt-knigi-dzh-gelbrejta-ekonomicheskie-teorii-i-celi-obshestva/ map 07.04.2017 0 comments Биотехнологии Из книги «Богема: опыт общества» нужн ...…
 
This week we’re talking watches under $250. “Cheap” doesn’t have to mean junky or disposable, especially when it comes to watches. From Seiko and Citizen to Swatch, there is a lot to be excited about under 250 bucks, sometimes WAY under. To close this episode, James got some new pants, Jason is monitoring the shipping forecast for the UK and we ...…
 
It’s finally here! The site, www.twobrokewatchsnobs.com is now live so check it out! Kaz discovers the official #watchfam mating call in an awkward elevator encounter, Mike is severely wounded, and Kaz reluctantly takes up a new challenge. The guys then discuss the difficulties associated with starting up a watch-focused website while venting a ...…
 
House, dance, deep-house, edm, techno music session
 
Qigong është një sistem gjithëpërfshirës i lëvizjeve të trupit, me frymëmarrjen, meditimin, si dhe spiritualitetin në formën e artit marcial. Me rrënjët në mjekësinë tradicionale kineze, filozofinë dhe artet marciale qigong konsiderohet si një ushtrim për kultivimin e balancimit "chi", që mund të përkthehet si "energji e jetës". Fjala "Qigong" ...…
 
T
TROPICALIA MPB Radio show
 
Le podcast du Programme Radio "Tropicalia MPB", émission de Musiques Populaires Brésiliennes, présenté en français, mais aussi parfois instrumentale, qui mélange les époques, les styles, et les régions; les artistes anciens, traditionnels et nouveaux talents; de Rio à Recife, de Porto Alegre à Bélem; de Sao Paulo à Belo Horizonte. Une des émiss ...…
 
https://podcastitaliano.files.wordpress.com/2017/03/episodio-2-final.mp3 DOWNLOAD Bentornati su podcast italiano e oggi torniamo a parlare con Luca Lampariello, con cui abbiamo già registrato un episodio. Oggi parliamo di un altro argomento, parliamo delle difficoltà di noi italiani nell’apprendimento dell’inglese, una lingua che in generale gl ...…
 
Udhëzimi i ri nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh), publikuar në vigjilje të Ditës Botërore të Kancerit (4 Shkurt), synon të përmirësojë gjasat për mbijetesën e njerëzve që jetojnë me kancer duke siguruar që shërbimet shëndetësore të mund të përqendrohen në diagnostikimin dhe trajtimin e sëmundjes më herët. Shifrat e reja të OBSh-së të ...…
 
Hani më pak, meditoni më shumë Mos hani darkë pas orës 18:00 Bëhuni më pak mishngrënës Çelësi i dietës së Budës qëndron tek kufizimi i kohës se të ngrenit: psh në vend që të shqetësoheni se çfarë apo sa të hani, dieta ju kërkon që të përqëndroheni në atë që hani dhe të ngushtoni kohën e të ngrënit deri në 9 orë. Studimet tek minjtë dhe njerëzit ...…
 
Lakra e vogël e njohur si Lakra e Brukselit, që rritet në Mesdhe, e njohur për vlerat ushqimore, ka nisur të kultivohen së fundmi edhe në Shqipëri, kryesisht në Lushnje dhe Divjakë dhe serviret edhe në restorante. Bashkë me rukolën dhe finokun, lakrat e Brukselit po shihen si shumë interesante nga fermerët dhe konsumatorët. Lakra e Brukselit ës ...…
 
http://www.rasikafm.co.id/wp-content/uploads/2017/01/UNDARIS-29-JANUARI-2017-ready.mp3 BUMDES atau lembaga usaha desa dari masyarakat juga pemerintah. BUMDES di buat berdasarkan kebutuhan dan potensi kerja. seperti contoh umbul Ponggok di Klaten dan Borobudur itu adalah hasil dari BUMDES. Saat ini,BUMDES yang sedang marak adalah usaha pangan ma ...…
 
Në Kinë prej kohësh është diskutuar rreth çmimeve të larta të barnave në spitalet publike. Për këtë qëllim Kina do të nisë këtë vit zbatimin e reformës së " të dy faturave". Reforma fillimisht do të nisë zbatimin në spitalet shtetërore në 11 provinca të vendit në 200 qytete pilot. Më 9 janar, Komisioni Kombëtar i Planifikimit Shëndetësor organi ...…
 
Sot ka njerëz që kanë imunitet të fortë dhe pothuajse nuk sëmuren kurrë. Edhe nëse njerëzit përreth tyre kanë grip apo ndihen të stresuar ata përsëri nuk ndikohen nga këto. Po çfarë i bën disa nhjerëz të jenë më rezistentë dhe më në formë gjatë pjesë më të madhe të kohës? Ja disa nga sekretet e tyre. --Gjumi është i pazëvendësueshëm "Unë fle 8 ...…
 
I
Infinitum
 
Ove nedelje nema followupova, nema vesti, i opet nema Aleka,u goste nam je došao Pop, vlasnik Macole i Mikijev dugogodišnji prijatelj i saradnik Neke od stvari koje su pomenute: VAX/VMS operativni sistem Pokret nesvrstanih Macintosh Plus Wikipedia o Macintosh SE/30, EveryMac specifikacije AppleLink Xserve RAID Xsan Swift Zahvalnice Snimljeno 15 ...…
 
I
Infinitum
 
Ove nedelje nema followupova, nema vesti, i opet nema Aleka,u goste nam je došao Pop, vlasnik Macole i Mikijev dugogodišnji prijatelj i saradnik Neke od stvari koje su pomenute: VAX/VMS operativni sistem Pokret nesvrstanih Macintosh Plus Wikipedia o Macintosh SE/30, EveryMac specifikacije AppleLink Xserve RAID Xsan Swift Zahvalnice Snimljeno 15 ...…
 
Në vitin 2009 në Kinë u publikua dokumenti "Mendime mbi thellimin e reformës në sistemin shëndetësor dhe mjekësor", gjë që shënoi nisjen e reformës së re shëndetësore në Kinë. Në Konferencën Kombëtare të Shëndetësisë, të mbajtur në gusht të këtij viti, presidenti kinez Xi Jinping theksoi përsëri se do t'i jepet përparësi strategjike dhe do të g ...…
 
(sinkron 1, Xiang Changxi) "U prek nga sëmundja e stomakut dhe u trajtova në spital për gjysmë muaji, nuk pagova asgjë." Në klinikën e fshatit Chen Jiawan të qytezës Zhao Jun pranë distriktit Xing Shan të provincës Hu Bei, i moshuari Xiang Changxi u tha gazetarëve se është i ve dhe ka shumë vite që jeton aty. Dieta e parregullt i ka shkaktuar p ...…
 
G
Guangzhou Underground Radio 廣州地下廣播節目
 
With Josh Da Silva (CULT) Italo Disco mix + the latest House, Techno, Bass & more in the mix with Simon BTracklisting:Nicolas Jaar - History Lesson [Other People Network] Andrea - Timed [Ilian Tape] Boys Noize - Midnight (Addison Groove Remix) [Boys Noize Records] Sinistarr - Keep Quiet [Interludes] Orpheus:ldn - Connected (Feat Aisling) [SnF:L ...…
 
(sinkron 1, zërat e diskutimeve në qendrën e diagnostikimit në distancë) "Pacienti quhet Gong Chenghu. Shikimi i tij është dobësuar pas dëmtimit në sy. Temperaturën e ka 36.3 gradë, rrahjet e zemrës 76 për minutë…". Këto janë diskutimet në Qendrën e Diagnostikimit në Distancë pranë Spitalit Qendror të qytetit Yichang në provincën Hubei. Disa sp ...…
 
Ndihma më e madhe që mund t'i jepet personave me aftësi të kufizuar nuk është bamirësia apo simpatia, por është krijimi i vendeve të punës, duke garantuar pavarësinë e tyre ekonomike dhe jetën normale. Bashkia e qytetit Yi Chang dhe ndërmarrjet lokale hartojnë një sërë politikash për nxitjen e punësimit të personave me aftësi të kufizuar, duke ...…
 
I
Infinitum
 
Ep 41 - Apple 5 godina nakon odlaska SJ Follow-Up Miki probao Backblaze i - radi! :) Uroš Maravić nas nahvalio i ispravio: Od skoro sam saznao za vaš podcast. Preslušao sam već dosta epizoda, vrlo mi se sviđa kako to radite. Lepo je za promenu slušati podcast na srpskom, naročito ako si umoran jer je potreban manji nivo koncetracije nego za slu ...…
 
I
Infinitum
 
Ep 41 - Apple 5 godina nakon odlaska SJ Follow-Up Miki probao Backblaze i - radi! :) Uroš Maravić nas nahvalio i ispravio: Od skoro sam saznao za vaš podcast. Preslušao sam već dosta epizoda, vrlo mi se sviđa kako to radite. Lepo je za promenu slušati podcast na srpskom, naročito ako si umoran jer je potreban manji nivo koncetracije nego za slu ...…
 
K
KAPITONOWWW HARD NATION PODCAST
 
Без имени-1 @ KAPITONOWWWBy KAPITONOWWW HARD NATION PODCAST.
 
Frutat janë të pasura në vitamina dhe e mbajnë lëkurën e freskët. Ato nuk kanë yndyrë dhe disa prej tare ndihmojnë për të humbur kilet e tepërta. Rregulli i artë për t'u dobësuar është të hani më pak dhe të stërviteni më shumë. Por me ritmi i jetës moderne u ka rrëmbyer njerëzve mundësinë dhe kohën për ushtrime apo gatime të shëndetshme, thotë ...…
 
I
Infinitum
 
Vesti End of the road for MacNN: 21 years of changes for Apple, and for us | MacNN Stigle pare od presude Appleu u slučaju elektronskih knjiga Zanimljivosti Dream desk projekat Hardware RIP, Thunderbolt Display – 512 Pixels Headphone Jacks Are the New Floppy Drives The ultimate Apple I/O death chart | The Verge The Talk Show ep 159 AV: ponovio ...…
 
Speed
Series preference
1x
1x
Volume
100%
/

Google login Twitter login Classic login